11 Listopada- Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości- święto poświęcone Ojczyźnie w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa.


 W dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Społeczność Ośrodka wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu" polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości, tj. 10 listopada, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowych tradycji. Akcja „Szkoła do hymnu” odbywała się w tym roku po raz szósty.

 Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna w postaci montażu słowno-muzycznego.  Przedstawiłyśmy losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.


Tagi: 11listopada szkoładohymnu niepodległość

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts