Wyjazd do Ogrodzieńca

W czwartek 21.07.2016r. wychowanki naszego Ośrodka wraz z wychowawcami wybrały się na całodniową wycieczkę do Ogrodzieńca.  

Zamek Ogrodzieniec, które co ciekawe wcale nie znajduje się w samym „Ogrodzieńcu”, a w miejscowości „Podzamcze” bez wątpienia należy do jednych z najbardziej majestatycznych takich obiektów na ziemi polskiej, choć są to bardziej już dobrze zachowane ruiny niż zamek. Tym nie mniej Zamek w Ogrodzieńcu robi ogromne wrażenie nie tylko swoją wielkością, lecz również niezwykle ciekawym usytuowaniem. Otoczony jedynymi w swoim rodzaju wapieniami (tzw. Skalne Miasto) o wręcz nieco nieziemskim kształcie sprawia wrażenie wyjątkowo oryginalnej warowni ze zamierzchłych czasów historii.

Pogoda na naszą wycieczkę była iście wymarzona – ciepło i bezchmurne niebo. Z parkingu poszliśmy pieszo pod zamek, stamtąd dziewczyny zaczęły od zwiedzania najpierw Park Doświadczeń Fizycznych bardzo ciekawe i inspirujące eksponaty, jednak nasze dziewczyny najbardziej zainteresował żyroskop. Następnie Park Miniatur gdzie mogłyśmy podziwiać rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich oraz Dom Legend i Strachów unikatowa atrakcja ze świata baśni i legend. Na koniec zostawiłyśmy sobie tor saneczkowy który można w skrócie opisać jako dobra zabawa, emocje i adrenalina.

Na miejscu jeszcze dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki siedząc na ławeczkach i jedząc pyszne lodowe shake. Kiedy wracałyśmy wstąpiłyśmy do Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej które znajduje się przy drodze prowadzącej z Ogrodzieńca do Pilicy w miejscowości Podzamcze, w odległości około 2 kilometrów od Ogrodzieńca. Kult Matki Bożej Skałkowej rozpoczął się w tym miejscu już w 1818 roku. Historia przedstawia wydarzenie, które zapoczątkowało istniejącą do dzisiaj wiarę, w to że jest to miejsce święte.

 

Wycieczkę zaliczyliśmy do bardzo udanych!!!! 

Oczywiście zdjęcia można oglądać na naszej stronie oraz na facebooku.

http://www.wegrzynow.pl/admin/gallery/edit/24


Tagi: wyjazddoOgrodzieńca

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts