Uroczystość Bierzmowania

 

Bierzmowanie jest sakramentem umacniającym i podtrzymującym życie w wierze, przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej, ściślej jednoczy z Chrystusem, pomnaża dary Ducha Świętego, umacnia więź z Kościołem oraz udziela specjalnej mocy do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem....

 

Dnia 14.06.2016r. w parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sędziszowie wychowanki naszego Ośrodka przyjęły sakrament bierzmowania. Swoją obecnością zaszczycił uroczystość Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Jan Piotrowski, który udzielił Sakramentu Bierzmowania.


Dzień 14 czerwca 2016r.  na zawsze wpisze się w pamięć tych młodych dziewczyn, każda z nich zdecydowała się na całkowitą  przynależność do Chrystusa i oddanie się na Jego służbę.

 

Dziękujemy naszemu księdzu proboszczowi , proboszczowi i wikaremu z Parafii Piotra i Pawła oraz naszej pani katechetce za przygotowanie naszych wychowanek do przyjęcia Sakramentu.

 

Nazwa sakramentu bierzmowania pochodzi od łacińskiego słowa confirmatio, które oznacza potwierdzenie. Skutkiem jest wylanie Ducha Świętego, identyczne z tym, jakie miało miejsce w dniu Pięćdziesiątnicy. Opis tego wydarzenia znajdujemy w Dziejach Apostolskich: „W dniu Pięćdziesiątnicy znowu wszyscy się razem tam zebrali. Aż tu nagle powstał szum z nieba, jakby zerwał się gwałtowny wiatr i napełnił cały dom, w którym przebywali. Wtedy zobaczyli, że nad głowami każdego z nich pojawiły się jakby języki ognia. A Duch Święty napełnił ich wszystkich, i zaczęli mówić obcymi językami, jak im Duch dawał” (Dz 2, 1-4). To wylanie Ducha Świętego wyciska w duszy chrześcijanina niezatarte znamię. Przyjęcie sakramentu bierzmowania czyni nas jeszcze bardziej dziećmi Bożymi, jeszcze ściślej jednoczy nas z Chrystusem i z Jego Kościołem. Dzięki łasce Ducha Świętego możemy stawać się gorliwymi świadkami naszej wiary.

 więcej zdjęć w naszej galerii http://wegrzynow.pl/galeria/id/17 http://wegrzynow.pl/galeria/id/17


Tagi: bierzmowanie

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts