Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Dnia 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem.  Jest to dzień, którego nikt na świecie nie chciałaby obchodzić. Każdego roku diagnozę: NOWOTWÓR słyszy około 14 milionów osób na całym świecie, pod koniec przyszłej dekady liczba ta może przekroczyć 21 milionów – wynika z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia WHO.Choroba nowotworowa dotyka nie tylko samego pacjenta. RAK odbija swe piętno na całej jego rodzinie. W chorobie tej bardzo ważne jest „podejście do choroby”, „siła walki” .
W Polsce żyje blisko milion pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem. Każdego dnia kilkaset osób dowiaduje się, że ma raka i rozpoczyna walkę o swoje życie. Wskaźniki wyleczeń nowotworów w naszym kraju poprawiają się, ale nadal pozostają gorsze w porównaniu do państw Europy Zachodniej. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedoskonały i niedofinansowany system opieki onkologicznej.
W obchodzonym dziś Światowym Dniu Walki z Rakiem apelujemy o zdrowy tryb życia. Istotne są badania profilaktyczne i właściwa diagnostyka. Nowotwór wykryty we wczesnym stadium można wyleczyć. 

 


Tagi: ŚwiatowyDzieńWalkizRakiem

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts