Rekolekcje 2018

W dniach 9.03-11.03 2018 w naszym Ośrodku zostały zorganizowane rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził Ksiądz rekolekcjonista. Wielki Post to czterdziestodniowy okres pokuty przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan – Świąt Wielkanocnych. Jest to czas intensywnego życia duchowego, zerwania z grzechem oraz walki z własnymi słabościami. W czasie Wielkiego Postu powinniśmy pamiętać o modlitwie – rozmowie z Panem Bogiem. Jest kluczem otwierającym serce Boga. Post jako panowanie nad samym sobą. pod hasłem ,, Idźcie i głoście”. 

Pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych, zaczęliśmy od modlitewnej zadumy. Śpiewaliśmy pieśń do Ducha Świętego. Na początek została poprowadzona Droga Krzyżowa, którą poprowadziła nasza Pani Katechetka. Drugą część poprowadził Ksiądz rekolekcjonista.

Drugi dzień rekolekcji także zaczęliśmy od wspólnego śpiewu. Nauka rekolekcyjna dotyczyła grzechu, i pokuty. Bóg zawsze daje drugą szansę, nawet jeżeli nasze serca są jak wyschła roślina. Jezus próbuje nas uzdrowić, Bóg do nas puka, przychodzi ale pozostawia nam wybór. Po przekazaniu wyjątkowej nauki każda z nas mogła przystąpić do Spowiedzi Świętej.

W trzecim dniu naszych rekolekcji została odprawiona uroczysta Msza Święta z nauką. Usłyszałyśmy wiele ciepłych i życzliwych słów od Księdza o tym ze każda z nas jest wyjątkowa.
 


Tagi: rekolekcje

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts