WIGILIA 2017

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W tradycji chrześcijańskiej rozpoczęciem obchodów świątecznych jest Wigilia. Jak co roku w naszej placówce dnia 19.12.2017r. odbyła się uroczysta Kolacja Wigilijna, w której uczestniczyli wychowanki oraz wszyscy pracownicy. Swoją obecnością zaszczycili nas również Proboszcz Parafii w Obiechowie – ks. Czesław Kasprzyk, wicekurator Tomasz Pleban, Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego - Pan Janusz Grabek , Wójt Gminy Słupia – Pan Krzysztof Nowak , Kierownik kursów w ŚCDN w Kielcach- Pani Małgorzata Jas , Dyrektor SP im. Zbigniewa Kopra w Słupi- Pan Wiesław Hukowski , Z-ca Dyrektora- Pani Anita Opałka , Dyrektor Gimnazjum im. Romana Czerneckiego w Słupi – Pani Anna Marszałek , Dyrektor SP im. Bohaterów Armii Krajowej w Obiechowie – Pani Anna Wiekiera, Dzielnicowy Gminy Słupia - sierż . Kamil Brzeziński, Sąsiedzi, Nauczyciele, Wychowawcy.

Prawdziwe Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć bez wspólnego kolędowania i łamania opłatkiem. Wychowanki przedstawiły piękne i wzruszające jasełka. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie .. Przy wigilijnym stole nie zabrakło czasu na dzielenie się opłatkiem, składania życzeń świątecznych oraz wspólnego kolędowania. Ten dzień charakteryzuje się niepowtarzalnym i niezapomnianym klimatem.

Organizacja takiej uroczystości dla wychowanek ma podwójne znaczenie: bieżące przeżycia duchowe związane ze świętami, ale niemałą rolę odgrywa też aspekt wychowawczy, wdrażanie dziewcząt do życia w rodzinie i społeczeństwie.  


Tagi: WIGILIA2017

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts