Akademia Dzień Edukacji Narodowej

14 października to dzień, w którym nauczyciele mają swoje święto. Nie zapomniały o tym wychowanki naszego MOW, dlatego dnia 18 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli: Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, wójt gminy Słupia, proboszcz parafii Obiechów, radny wojewódzki, wychowanki i wychowawcy.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, następnie uroczystość uświetniły swoim występem wychowanki naszej szkoły, które pod artystycznym przewodnictwem wychowawców przygotowały część artystyczną. Barwną, wesołą, przepełnioną śpiewem i tańcem, wszystko utrzymane w konwencji żartobliwej i nieco przekornej. Pozbawiony sztuczności i „akademiowej” sztampy występ młodych ludzi wprowadził zebranych w doskonały nastrój, w radosną atmosferę świętowania.  Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor, który skierował do naszych wychowanek, grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów.

Jeśli na odbytą uroczystość spojrzeć właśnie od strony jej wpływu na doznania emocjonalne widzów, to Dzień Edukacji Narodowej śmiało można uznać za Prawdziwe Święto Szkoły – Wszystkich Pracowników i Uczniów. 


Tagi: AkademiaDzieńEdukacjiNarodowej

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts