Podnosimy świadomość w zakresie profilaktyki nowotworów kobiet oraz chorób przenoszonych drogą płciową

We wtorek uczestniczyłyśmy w konferencji pod hasłem „Podnosimy świadomość w zakresie profilaktyki nowotworów kobiet oraz chorób przenoszonych drogą płciową”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jędrzejowie i objęte Patronatem Honorowym Starosty Jędrzejowskiego. Podczas spotkania szczególne wrażenie wywarło na nas wystąpienie lekarza ginekologa-onkologa, który w prosty i zrozumiały sposób przekazał kobietom wiedzę o chorobach nowotworowych. Jego słowa były nie tylko pouczające, ale także motywujące do dbania o siebie i swoje zdrowie.
Wzruszającym momentem były wystąpienia kobiet z koła Amazonek, które dzieliły się swoimi osobistymi historiami walki z chorobą. Po zakończonej konferencji miałyśmy możliwość zadawania pytań, rozmowy z lekarzem oraz praktycznego udziału w ćwiczeniach samobadania piersi na fantomie. Dzięki temu mogłyśmy w sposób praktyczny nauczyć się, jak prawidłowo wykonywać badanie oraz zrozumieć, jak istotna jest regularna profilaktyka. To spotkanie było cennym doświadczeniem życiowym.❤️

O Nas

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie to miejsce, w którym dziewczęta w wieku 13-18 lat, wymagające specjalnej opieki i wsparcia, znajdują bezpieczeństwo, edukację i możliwość rozwoju. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do samodzielnego życia, eliminowanie barier społecznych i rozwijanie ich talentów.

Najnowsze wpisy

21 czerwca w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026. Były piękne, wzruszające piosenki i

Za nami kolejna udana edycja Rajdu Rowerowego Szlakiem Gminy Słupia, zorganizowanego przez Wójta Gminy Słupia. Uczestnicy pokonali trasę liczącą około

Podczas kolejnej wizyty w Muzeum Stefana Żeromskiego uczestniczyłyśmy w warsztatach „Wesoły recykling”. Poznałyśmy zasady prawidłowej segregacji odpadów i dowiedziałyśmy się,