Podczas kolejnej wizyty w Muzeum Stefana Żeromskiego uczestniczyłyśmy w warsztatach „Wesoły recykling”.
Poznałyśmy zasady prawidłowej segregacji odpadów i dowiedziałyśmy się, jak można nadać drugie życie niepozornym przedmiotom. Wzięłyśmy również udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyłyśmy ciekawe prace z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Miałyśmy także okazję obejrzeć eksponaty związane ze szkołą z czasów Stefana Żeromskiego. Dawne ławki, mundurki, przybory szkolne i „dyscyplina” (przyrząd do wymierzania kar cielesnych)pozwoliły nam wyobrazić sobie, jak wyglądała nauka i życie uczniów w tamtych latach.
Na zakończenie wybrałyśmy się na spacer po Kielcach i odwiedziłyśmy malowniczy park, który zachwycił nas swoim urokiem i piękną przyrodą. 


