Wyjazd do Muzeum

Podczas kolejnej wizyty w Muzeum Stefana Żeromskiego uczestniczyłyśmy w warsztatach „Wesoły recykling”. 😀Poznałyśmy zasady prawidłowej segregacji odpadów i dowiedziałyśmy się, jak można nadać drugie życie niepozornym przedmiotom. Wzięłyśmy również udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyłyśmy ciekawe prace z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Miałyśmy także okazję obejrzeć eksponaty związane ze szkołą z czasów Stefana Żeromskiego. Dawne ławki, mundurki, przybory szkolne i „dyscyplina” (przyrząd do wymierzania kar cielesnych)pozwoliły nam wyobrazić sobie, jak wyglądała nauka i życie uczniów w tamtych latach.
Na zakończenie wybrałyśmy się na spacer po Kielcach i odwiedziłyśmy malowniczy park, który zachwycił nas swoim urokiem i piękną przyrodą. 😍😍😍

O Nas

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie to miejsce, w którym dziewczęta w wieku 13-18 lat, wymagające specjalnej opieki i wsparcia, znajdują bezpieczeństwo, edukację i możliwość rozwoju. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do samodzielnego życia, eliminowanie barier społecznych i rozwijanie ich talentów.

Najnowsze wpisy

21 czerwca w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026. Były piękne, wzruszające piosenki i

Za nami kolejna udana edycja Rajdu Rowerowego Szlakiem Gminy Słupia, zorganizowanego przez Wójta Gminy Słupia. Uczestnicy pokonali trasę liczącą około

Popołudnia spędzone „na słodko” Na zajęciach kulinarnych przygotowałyśmy owsiane ciasteczka z bakaliami i karpatkę #tworczaresocjalizacja