Wycieczka do Muzeum

Kolejny raz odwiedziłyśmy Muzeum Narodowe w Kielcach, aby obejrzeć wystawę poświęconą dwudziestoleciu międzywojennemu. Ekspozycja ukazywała różne aspekty życia tamtego okresu – modę, ceramikę, codzienne zwyczaje oraz sport. Projekt realizujemy we współpracy z Muzeum Narodowym w Kielcach w ramach programu ogólnopolskiego „Muzeum bliżej nas” oraz stworzonego w tym celu projektu edukacyjnemu o tej samej nazwie. Dzięki tej wystawie mogłyśmy zobaczyć unikatowe eksponaty, lepiej poznać historię oraz zrozumieć, jak wyglądało życie ludzi w Polsce w latach 1918–1939. Była to cenna i interesująca lekcja historii, która pozwoliła nam przenieść się w realia dwudziestolecia międzywojennego i spojrzeć na ten okres z perspektywy kultury i codzienności. 🥰

O Nas

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie to miejsce, w którym dziewczęta w wieku 13-18 lat, wymagające specjalnej opieki i wsparcia, znajdują bezpieczeństwo, edukację i możliwość rozwoju. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do samodzielnego życia, eliminowanie barier społecznych i rozwijanie ich talentów.

Najnowsze wpisy

W ramach zajęć plastycznych wykonałyśmy gipsowe misie, które przekazałyśmy dla dzieci ze szkoły w Rokitnie. Przedszkolaki będą je malować na

Wczoraj wzięłyśmy udział w XXV Rajdzie Szlakiem Kosynierów. O 9:00 wyruszyłyśmy z miejsca startu- boiska przy Zespole Placówek Oświatowych w

Wczoraj miałyśmy okazję uczestniczyć w Misterium Kościuszkowskim w Słupi – wyjątkowym wydarzeniu przybliżającym historię i czasy Tadeusza Kościuszki. Podczas wyjazdu