Wigilia 2025

16 grudnia  w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Wzięli w nim udział: Dyrekcja, przedstawiciele Fundacji Centrum Edukacji, Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej, która jest organem prowadzącym NMOW, pracownicy i wszyscy współpracujący z naszym Ośrodkiem,  przedstawiciele lokalnej władzy świeckiej i duchownej

, sąsiedzi i wszyscy przyjaciele związani z naszym Ośrodkiem. Miłym zaskoczeniem była wizyta kilku byłych wychowanek, które przyjechały z najodleglejszych zakątków Polski, aby spotkać się z nami, porozmawiać, połamać opłatkiem. To dowodzi, że Ośrodek jest domem, do którego chce się wracać…

Głównymi bohaterkami uroczystości były oczywiście obecne  wychowanki NMOW, wszystkie, ale zwłaszcza te ambitne, odważne, twórcze, które śpiewały, tańczyły, grały różne role w przygotowanym przez nie i wychowawców przedstawieniu. Przepiękne dekoracje sali i holu od progu wprowadzały wszystkich w wyjątkowy nastrój. Nasze niezastąpione Panie z kuchni, jak co roku stanęły na wysokości zadania i przygotowały niezwykle smaczne potrawy wigilijne i przepyszne ciasta.

Było wzruszająco, czasem śmiesznie, zawsze pięknie. Jednym słowem: MAGICZNIE!

#tworczaresocjalizacja

O Nas

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie to miejsce, w którym dziewczęta w wieku 13-18 lat, wymagające specjalnej opieki i wsparcia, znajdują bezpieczeństwo, edukację i możliwość rozwoju. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do samodzielnego życia, eliminowanie barier społecznych i rozwijanie ich talentów.

Najnowsze wpisy

W ramach zajęć plastycznych wykonałyśmy gipsowe misie, które przekazałyśmy dla dzieci ze szkoły w Rokitnie. Przedszkolaki będą je malować na

Wczoraj wzięłyśmy udział w XXV Rajdzie Szlakiem Kosynierów. O 9:00 wyruszyłyśmy z miejsca startu- boiska przy Zespole Placówek Oświatowych w

Wczoraj miałyśmy okazję uczestniczyć w Misterium Kościuszkowskim w Słupi – wyjątkowym wydarzeniu przybliżającym historię i czasy Tadeusza Kościuszki. Podczas wyjazdu