Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej

Ostatni dzień ,,Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej” był czasem na podsumowanie wszystkich przeprowadzonych przez pracowników Ośrodka działań i porządkowaniu przekazanych wychowankom wiadomości. Nastąpiło rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonego konkursu na filmik o tematyce „Otwórz oczy – stop przemocy”. Z dużym zaangażowaniem podeszłyśmy do tematu i zaprezentowałyśmy nie tylko sposoby w jaki powinno się zareagować w sytuacji przemocy, ale również ujawniłyśmy swój talent aktorski i wykazałyśmy się kreatywnością tworząc sceny na potrzeby konkursu. Filmy zaprezentowano na forum i zostały bardzo entuzjastycznie odebrane przez pozostałe wychowanki. Wzięłyśmy również udział w ćwiczeniach warsztatowych w których pracowałyśmy w grupach i miały okazje wykazać się empatią wchodząc w rolę osoby pokrzywdzonej. Na koniec wspólnie wyszłyśmy na zewnątrz aby pożegnać się z przykrymi doświadczeniami związanymi z przemocą w naszym życiu, zapisując je na kartkach i paląc na stosie zapomnienia. Zajęcia wzbudziły w nas różnorodne emocje – od śmiechu do łez wzruszenia. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy za zaangażowanie – bez Was by się to nie udało! ❤️❤️❤️

O Nas

Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie to miejsce, w którym dziewczęta w wieku 13-18 lat, wymagające specjalnej opieki i wsparcia, znajdują bezpieczeństwo, edukację i możliwość rozwoju. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do samodzielnego życia, eliminowanie barier społecznych i rozwijanie ich talentów.

Najnowsze wpisy

W ramach zajęć plastycznych wykonałyśmy gipsowe misie, które przekazałyśmy dla dzieci ze szkoły w Rokitnie. Przedszkolaki będą je malować na

Wczoraj wzięłyśmy udział w XXV Rajdzie Szlakiem Kosynierów. O 9:00 wyruszyłyśmy z miejsca startu- boiska przy Zespole Placówek Oświatowych w

Wczoraj miałyśmy okazję uczestniczyć w Misterium Kościuszkowskim w Słupi – wyjątkowym wydarzeniu przybliżającym historię i czasy Tadeusza Kościuszki. Podczas wyjazdu