Piknik integracyjny w ramach Programu ERASMUS+

PIKNIK INTEGRACYJNY W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

W ramach programu ERASMUS+ realizowane są w naszym NMOW w Węgrzynowie dwa projekty noszące tytuł „Dla młodzieży i z młodzieżą odkrywamy świat oraz „Rozwijając kompetencje kadry pedagogicznej - rozwijamy kreatywność dzieci i młodzieży". Partnerami tych projektów są szkoły i placówki edukacyjne z Cypru (Larnaca i Limassol), Włoch (Rzym),  Islandii (Reykjavik) oraz ŚKO. 

Dlatego w dniu 15 czerwca 2016 roku  w godzinach od  8.30 do 12.00 w naszym NMOW w Węgrzynowie odbył się piknik integracyjny "W podróży po Europie". Piknik został zorganizowany przez wychowawców, Dyrekcję i wychowanki. Został on zorganizowany na terenie naszego ośrodkowego boiska .
W pikniku wzięli udział uczniowie klasy I B Szkoły Podstawowej w Słupi Jędrzejowskiej wraz ze swoją wychowawczynią.
Dla uczestników zorganizowano wiele atrakcji a wśród nich min.: pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, balony. Podczas licznych konkursów i wspólnych zabaw można było wygrać słodkie nagrody.
Jednym z głównych punktów zabawy był pokaz tańców, po którym odbyły się warsztaty taneczne. Każdy mógł spróbować swoich sił i nauczyć się kilku kroków. Warsztaty zakończyły się wspólnym występem na trawie.

W trakcie trwania pikniku Uczniowie przy pomocy swoich starszych koleżanek przygotowywali własnoręcznie pizze, po upieczeniu mogli zjeść swoje dzieło.

Po wspólnym posiłku zaproszono wszystkich do zabawy w zorganizowanych grach i konkursach. Spotkanie przebiegło w przyjemnej i radosnej atmosferze, a wszystkim uczestnikom i ich otoczeniu umożliwiło integrację społeczną. Zarówno pomoc jak i zabawa dostarczyły nam wiele satysfakcji, a o tym jak się bawiłyśmy, świadczą nasze uśmiechnięte twarze na zdjęciach w naszej galerii.

 

  


Tagi: piknikintegracyjny

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts