WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W  dniach 23-24 maja 2016 wychowanki naszego Ośrodka  były uczestniczkami wycieczki do Zakopanego.

Podróż rozpoczęły w poniedziałek 23 maja.  Po trzygodzinnej podróży, śniadaniu  i  zakwaterowaniu się  w schronisku w Białym Dunajcu  zaczęły  zwiedzanie.  Na pierwszy dzień wycieczki zaplanowane było  zwiedzanie ,, Kasprowego Wierchu” oczywiście korzystając z udogodnień kolejki linowej. Podczas spaceru w okolicy Kasprowego dziewczyny mogły przejść po śniegu, rzucać kulkami śniegowymi i podziwiać piękne krajobrazy Tatr. W tak pięknym krajobrazie chętnie pozowały do zdjęć . Przejazd kolejką z Kasprowego Wierchu wszyscy zapamiętają do końca życia. Następnie wychowanki oglądały skocznię narciarskie, na której odbywają się zawody w skokach. Kolejną atrakcją było zwiedzanie najstarszego Kościoła w Zakopanem. W pensjonacie czekał na dziewczyny pyszny obiad. Po obiedzie każdy  mógł spędzić czas w dowolny sposób. Były wspólne gry, w piłkę, siatkę. Zakończeniem pierwszego dnia pobytu było wspólne ognisko, śpiewanie, a nawet tańce.

Drugi dzień był przeznaczony na zwiedzanie Doliny Kościeliska i Jaskini Mroźnej. Trasa była bardzo wyczerpująca, ale nikt nie poddał się, widoki zapierały dech …. Na trasie podziwiały czystość rzek, wspaniałe okazy tatrzańskiej roślinności oraz stada owiec pasących się na halach. Odwiedziliśmy też bacówkę, gdzie wychowanki zobaczyły w jakich warunkach powstają oscypki.

 

Pełne niezapomnianych przeżyć i zadowolone dziewczyny wraz z wychowawcami wróciły do Ośrodka. Podczas tej wycieczki mogły  się wiele nauczyć oraz zobaczyć wiele pięknych zakątków. Poznały uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała im jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.

 

 
więcej zdjęć na naszej galerii http://www.wegrzynow.pl/admin/gallery/edit/18


Tagi: wycieczkaZakopane

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts