Wyjazd na monodramat teatralny "Spowiedź diabła"

Dnia 29.09.2017 nasze wychowanki wraz z wychowawcami wzięły udział w monodramatcie teatralnym „Spowiedź diabła” w reżyserii Grzegorza „Cichego” Mikołajczyka jest kolejnym projektem w dorobku grupy teatralnej „7 Grzechów”. Przedstawia on historię człowieka, który tak, jak my przyszedł na świat jako czysta kartka papieru. Jednak tak pokierował swoim życiem, że zapisał ją w najokrutniejszy sposób.

Został jednym z najbardziej niebezpiecznych, bezwzględnych i bezlitosnych ludzi. Za swoje czyny trafił do więzienia na bardzo długi czas. Przeżył tam dramatyczne chwile, które nawet dla tak zahartowanego, pozbawionego uczuć człowieka okazały się traumatyczne. Ich koniec nastąpił w najmniej oczekiwanym momencie. Jeden gest. Gest, który odmienił jego życie. Więzienie opuścił już jako inna osoba, choć z pewnością są i tacy, którzy już na zawsze będą mówić na niego gangster.

Sztuka ma charakter edukacyjny. Jej zadaniem jest ukazanie losów głównego bohatera oraz analiza czynników, które wpływały na jego postępowanie. Poprzez jej prezentację nie oczekujemy dla niego przebaczenia, ale krótkiej refleksji nad własnym życiem. O ile przeszłość jest znana każdemu z nas, o tyle przyszłość lubi zaskakiwać. 


Tagi: spowiedzdiabła

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts