Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory 2017 w Podzamczu

Dnia 26.05.2017r. wychowanki naszego Ośrodka pod opieką wychowawców Pani Wioli, Justyny i Ireny udały się na wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin.

Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczestniczki miały okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Prezentuje również czynniki, które najczęściej zakłócają i powodują osłabienie ciała. Wystawa ma na celu uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczniom obserwacje przez mikroskop oraz gry i układanki logiczne. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał. Wychowankłyuczestniczyli również w warsztatach:

- Mrożące krew w żyłach eksperymenty, podczas których poznały dużą porcją eksperymentów.

-„ILUZJE” gdzie poznały że dzięki prostym zjawiskom optycznym można oszukać ludzkie oko i umysł,

„Co wytworzy wiklina-zrzednie Ci mina”- warsztaty, których celem była wzajemna inspiracja, rozwijanie zainteresowań artystycznych

 

W drodze powrotnej do domu podziwiałyśmy krajobraz regionu świętokrzyskiego, piękny Zamek Królewski w Chęcinach. W doskonałych humorach powróciłyśmy do Ośrodka.

Galeria zdjęć http://wegrzynow.pl/galeria/id/84 


Tagi: RegionalnyFestiwalNaukowyE(x)plorywPodzamczu

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts