Rekolekcje wielkopostne

Wielki Post to czterdziestodniowy okres pokuty przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan – Świąt Wielkanocnych. Jest to czas intensywnego życia duchowego, zerwania z grzechem oraz walki z własnymi słabościami.

W dniach 24.03-26.03 2017 w naszym Ośrodku zostały zorganizowane rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził Ksiądz Jacek Piotrowski CM ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo. Ksiądz Rekolekcjonista codziennie prowadził dialog z naszymi wychowankami i bardzo szybko znalazł z nimi nić porozumienia.

Pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych, zaczęliśmy od modlitewnej zadumy. Śpiewaliśmy pieśń do Ducha Świętego. Na początek została poprowadzona Droga Krzyżowa, którą poprowadziła nasza Pani Katechetka. Drugą część poprowadził Ksiądz Jacek. Na początek obejrzeliśmy krótki film o Nicku Vujicicu, osobie niepełnosprawnej bez rąk i nóg, usłyszeliśmy dużo mądrych słów, ze mimo iż mamy wiele wad i ograniczeń każdy z nas jest wyjątkowym, wartościowym człowiekiem. W każdym z nas jest dużo zdrowia, piękna i dobroci. Każdy z nas ,, Jest cudem”.

Drugi dzień rekolekcji także zaczęliśmy od wspólnego spiewu. Nauka rekolekcyjna dotyczyła grzechu, Ksiądz Jacek zadawał nam wiele pytań: ,, czy mamy marzenia, czy kochamy siebie. Bóg zawsze daje drugą szansę, nawet jeżeli nasze serca są jak wyschła roślina. Jezus próbuje nas uzdrowić, Bóg do nas puka, przychodzi ale pozostawia nam wybór. Po przekazaniu wyjątkowej nauki każda z nas mogła przystąpić do Spowiedzi Świętej. Swoje grzechy i rzeczy o których chciałybyśmy zapomnieć zawieszałyśmy na krzyżu, wsłuchując się w przepiękną pieśń ,, Nikt Cię nie kocha tak jak ja…”.
W trzecim dniu naszych rekolekcji została odprawiona uroczysta Msza Święta z nauką.

W czasie Wielkiego Postu powinniśmy pamiętać o modlitwie – rozmowie z Panem Bogiem.

 

Serdeczne Bóg zapłać ks. Jackowi oraz proboszczowi Parafii Obiechów – ks. Czesławowi Kasprzykowi za wspaniały i intensywny czas poświęcony dla naszych wychowanek. 

GALERIA http://wegrzynow.pl/galeria/id/74 


Tagi: rekolekcje

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts