Wycieczka do Teatru Współczesnego

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet została zorganizowana wycieczka do Krakowa. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Teatrze Współczesnym. Wychowanki z wielkim zaciekawieniem obejrzały spektakl pt ,, Kamienie na szaniec”. Utrzymana w naturalistycznej konwencji adaptacja dzieła Aleksandra Kamińskiego o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze wywarła na dziewczynach bardzo duże wzruszenie. Przedstawienie było piękne, widać było, że zafascynowało zarówno wychowanki jak i wychowawców. Największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i piosenki, które rzeczywiście były piękne i wzruszające. Nie jednej z nas zakręciła się łezka w oku, kiedy młodzi przyjaciele –Alek, Rudy i Zośka muszą zejść do niepodległościowego podziemia i stać się żołnierzami…..

Po spektaklu wychowanki uczestniczyły w warsztatach teatralnych , opartych na improwizowanej zabawie, spontanicznym reagowaniu , tworzeniu ,, tu i teraz”. Warsztaty dostarczyły nam dużo uśmiechu i relaksu, wszyscy dobrze się bawili.

Po wyjściu z teatru spacerem udaliśmy się na Stary Rynek.- największy średniowieczny plac Europy. Końcowy etap naszej wycieczki to Wzgórze Wawelskie, Zwiedziliśmy Katedrę Wawelska, uznana za najcenniejszy obiekt  sakralny  w  Polsce. Katedra Wawelska to  dla  Polaków  miejsce  szczególne, odbyło się  tu  31 koronacji królów Polski, spoczywają tu prawie wszyscy-od Władysława Łokietka do Augusta III królowie Polski. W wawelskich kryptach są groby polskich artystów: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida oraz Fryderyka Chopina.. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i  podziwianiu widoków ze wzgórza, udaliśmy się pod smoka wawelskiego, przy którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia… Krótki spacer brzegiem Wisły i podziwianie budzącej się do życia przyrody zakończył nasza wycieczkę. Wycieczka dała nam wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy. Wszystkie zadowolone wróciłyśmy do Ośrodka. 


Tagi: WycieczkaKrakówteatrwspolczesny

Copyright © 2015 University. Created by m.grzyb.pl | Design by W3layouts